Przejdź do głównej zawartości

Polecany artykuł

W oczekiwaniu na program Mój Prąd 6.0 z magazynem energii

  W oczekiwaniu na program Mój Prąd 6.0 z magazynem energii. Poprzednia iteracja programu „Mój Prąd 5.0” zakończyła się w grudniu ubiegłego roku, pozostawiając wiele osób, które złożyły wnioski pod koniec okresu składania, w oczekiwaniu na decyzje oraz wypłatę środków. Co dalej „Mój Prąd 6.0” ? Mój Prąd 6.0 z finansowaniem na magazyny energii – odkryj, jak łatwo możesz zaoszczędzić więcej na opłatach. Program, początkowo skupiony na promowaniu ekologicznych zmian w całej Polsce, ewoluował, rozszerzając swoje możliwości o finansowanie nie tylko instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii, ale również różnorodnych pomp ciepła. Pomoc Green House Systems w otrzymaniu dofinansowania Green House Systems , reaguje na potrzeby swoich klientów i w ich imieniu, posługując się pełnomocnictwem, składa wnioski o dofinansowanie z programu „Mój Prąd” w województwie pomorskim. Dotacja na fotowoltaikę i pompę ciepła obejmuje zwrot poniesionych wcześniej kosztów inwestycji nawet do 100%. Zapowi

Rynek mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce

 

Rynek mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce - Green House Systems

Obecnie w Polsce obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój rynku fotowoltaiki. Mimo wprowadzenia ograniczeń związanych z lockdown'em w związku z pandemią COVID-19, w pierwszej połowie roku 2020 zanotowano imponujący wzrost zapotrzebowania na mikroinstalacje fotowoltaiczne. Ich łączna moc w tym okresie wyniosła prawie 13% więcej niż w całym roku 2019. Prognozy na cały rok 2020 wskazują, że liczba tych instalacji wzrośnie o około 213 tysięcy, osiągając moc niemal 1,5 GW.


Raport SBF 2020

Wzrost popularności fotowoltaiki w Polsce jest zaskakujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę trudności związane z pandemią i wprowadzonymi restrykcjami.

Jednak rosnące zainteresowanie tymi rozwiązaniami świadczy o świadomości społecznej dotyczącej korzyści ekologicznych i ekonomicznych wynikających z wykorzystywania energii słonecznej. Coraz więcej osób dostrzega potencjał fotowoltaiki jako niezależnego i ekologicznego źródła energii.

Wzrost liczby mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce o ponad 200 tysięcy w roku 2020 jest imponujący i pokazuje, że rozwój sektora fotowoltaicznego w kraju nabiera tempa. Firmy zajmujące się fotowoltaiką mają coraz większe zapotrzebowanie na produkty i usługi związane z tym obszarem. Wzrost mocy tych instalacji o niemal 1,5 GW wskazuje na dynamiczny rozwój sektora fotowoltaicznego w Polsce.

Należy zauważyć, że wzrost zainteresowania fotowoltaiką nie jest przypadkowy. Energia słoneczna jest nieograniczonym i czystym źródłem energii, co przekłada się na korzyści dla środowiska naturalnego. Ponadto, inwestowanie w panele fotowoltaiczne może przynieść znaczne oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych na swoich budynkach, zarówno prywatnych, jak i komercyjnych.

Perspektywy rozwoju fotowoltaiki w Polsce są obiecujące.

Wzrost liczby instalacji fotowoltaicznych w roku 2020 jest tylko początkiem tego dynamicznego procesu. Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną i dalszym rozwojem technologii fotowoltaicznych, można oczekiwać, że rola energii słonecznej w polskim sektorze energetycznym będzie coraz większa. Jest to również korzystne dla rozwoju gospodarczego kraju, tworząc nowe miejsca pracy i przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju energetycznego.